173758-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Traktorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redskapsbärare - Spånga IP
Referensnummer: 2.3.1/2022/999
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, genom dess idrottsförvaltning, inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av redskapsbärare till Spånga IP i enlighet de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument med bilagor.
Uppdraget ska utföras enligt de förutsättningar som framgår av upphandlingsdokumentet med samtliga bilagor: Syftet är att
teckna ett avtal med en (1) leverantör som kan försäkra Beställarens efterfrågade behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16700000 Traktorer, 34100000 Motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen