173802-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Ortopediska tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopedteknisk verksamhet vid Skaraborgs sjukhus
Referensnummer: RS 2019-01780
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111600 Ortopediska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ortopedteknisk verksamhet vid Skaraborgs Sjukhus. Verksamheten bedrivs idag på sjukhusen i Skövde och Lidköping.
Omannonsering av tidigare avbruten upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141700 Ortopediska artiklar, 33183000 Ortopediska hjälpmedel, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen