2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stomlinjetrafik i Norrbotten, Objekt:18.2024.059
Beskrivning: Länstrafiken i Norrbotten AB har för avsikt att upphandla kollektivtrafik i länet med preliminär trafikstart under år 2025. Trafiksträcka med dess ingående linjer vilka är föremål för upphandling är: Trafiksträcka: LULEÅ - BODEN -Ingående linjer: Linje 28, Linje 29 samt Linje 30. Upphandlingsdokument tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101140:Lot:1