17388-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Träd
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd och buskar.
Referensnummer: KSN-2016-0351
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03452000 Träd
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121000 Trädgårdsväxter, 03452000 Träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser avrop för träd och buskar.