173934-2023 - ResultatSverige-Malmö: Grafisk formgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Design av års- och hållbarhetsrapport
Referensnummer: 22/215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Svensk-Danska Broförbindelsen SVEDAB AB, bjuder härmed in Anbudsgivare till att lämna Anbud gällande Design av års- och hållbarhetsrapporter.
Upphandlingen avser tjänsten Design av års- och hållbarhetsrapporter samt delårsrapporter, samt publicering av dessa på bolagets hemsida.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48312000 Programvara för elektronisk publicering, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79996100 Dokumenthantering, 92312210 Författartjänster, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Svensk-Danska Broförbindelsen SVEDAB AB, (SVEDAB) bjuder härmed in Anbudsgivare till att lämna Anbud gällande Design av års- och hållbarhetsrapporter enligt nedanstående instruktioner.
Upphandlande myndighet är: Svensk-Danska Broförbindelsen (SVEDAB AB)
Organisationsnummer: 556432-9083
Colligio AB genomför upphandlingen på uppdrag av SVEDAB vilket innebär att SVEDAB fattar eget tilldelningsbeslut och tecknar Avtal.
Omfattning
Upphandlingen avser tjänsten Design av års- och hållbarhetsrapporter samt delårsrapporter, samt publicering av dessa på bolagets hemsida, enligt de förutsättningar som framgår av detta Upphandlingsdokument samt bifogade handlingar.
SVEDAB kommer att teckna avtal med en (1) Leverantör.
Avtalsperiod
Avtalet gäller i tre (3) år från tidpunkten för Avtalstecknande, med möjlighet för SVEDAB att, med oförändrade villkor, förlänga Avtalet i ytterligare 2 + 2 år. Den sammanlagda Avtalstiden är således som längst sju (7) år.