173935-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1053 Livsmedel Katrineholm och Vingåker
Referensnummer: 21/92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings av livsmedel för Katrineholm och Vingåker
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 03222310 Bär, 03311000 Fisk, 15229000 Frysta fiskprodukter, 15311000 Fryst potatis, 15331170 Frysta grönsaker, 15500000 Mejeriprodukter, 15540000 Ostprodukter, 15541000 Ost, 15555100 Glass, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen