173936-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Rengöringsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemisk-tekniska produkter
Referensnummer: VF2020-00028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Tvätt/rengörings/disk/desinfektionsmedel, hudkräm, tvål och schampo mm.
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2020-00028 Kemisk-tekniska produkter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel, 33711600 Hårvårdsprodukter, 33711610 Schampon, 33711900 Tvål, 39831000 Tvättmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 2022-04-01. Avtalsstarten kan förskjutas till följd av överprövning eller andra oförutsedda händelser.
Avtalets beräknade slutdatum: 2024-03-31
Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till 2 st förlängningsoptioner à 12 månader.