Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare och Kopiatorer (MFP).
Referensnummer: 0137-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skrivare med toner och kopiatorer (MFP) med service/underhåll med möjlighet till ”follow-me-print”-lösning under en avtalsperiod på 3 + 2 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer, 50313100 Reparation av fotokopiatorer, 50313200 Underhåll av fotokopiatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen