2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering för kommunala verksamheter
Beskrivning: Stenungsunds kommun samt det kommunala bostadsbolaget Stenungsundshem bjuder in intresserade leverantörer till anbudsgivning av avfallshantering för kommunala verksamheter. Omfattningen av upphandlingen avser avfallshantering för verksamheter och från torg, parker och populära platser. Omfattningen i sin helhet framgår av upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 2024-1162
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000