2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Kalciumhydroxid (Släckt Kalk)
Beskrivning: Leverans av Kalciumhydroxid (Släckt Kalk) i Görvälnverket.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24213000 Släckt kalk, 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001