174079-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör – Bild- och formmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBild- och formmaterial
BeskrivningUpphandlingen omfattar bild- och formmaterial, i form av skapandematerial till den skapande och konstnärliga delen av undervisningen i förskola, grundskola och gymnasium, men även till stadens övriga verksamheter. Upphandlingen omfattar de tre avtalsområdena Skapandematerial - Hobbymaterial, Skapandematerial - Konstnärsmaterial samt Skapandematerial - Keramik.
Intern identifierareSF 2023/600
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBild- och formmaterial