174120-2023 - ResultatSverige-Visby: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmaterial
Referensnummer: RS 2022/1032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland avser att upphandla ramavtal gällande idrottsmaterial.
Beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37420000 Gymnastikutrustning, 37440000 Träningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen