2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cybersäkerhetstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett brett spektrum av cybersäkerhetstjänster, vilket bland annat innebär att agera proaktivt, det vill säga att arbeta förebyggande med att skydda Inera och de tjänster som Inera ansvarar för mot cybersäkerhetsincidenter, samt att agera reaktivt, det vill säga med avhjälpande vid en eventuell cybersäkerhetsincident.
Intern identifierare: 2024110046
Förfarandets viktigaste kännetecken: Tvåstegförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000