174175-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markskötsel – Gräsklippning Hudiksvalls kommun och Glada Hudikhem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGräsklippning Hudiksvalls kommun och Glada Hudikhem
BeskrivningUpphandling av gräsklippning för Hudiksvalls kommun samt Glada Hudikhem
Intern identifierare13928
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHudiksvalls kommun
Intern identifierareHudiksvalls kommun
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGlada Hudikhem
Intern identifierareGlada Hudikhem