174186-2022 - ResultatSverige-Umeå: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala förbrukningsmaterial - Keramiska borr
Referensnummer: HSN 48-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Regions Västerbottens behov av keramiska borr inom dentala förbrukningsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 33131100 Tandkirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattade volymen beräknas till ca 40 000kr /år. Den maximala volym som kan avropas på detta ramavtal o under hela
avtalstiden är 210 000kr.