174191-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Synhjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Synhjälpmedel - förflyttning, kommunikation, information
Referensnummer: RS2021-00053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38624000 Synhjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av synhjälpmedel inom ISO-koderna:
12 39 03 Taktila käppar eller vita käppar och 22 27 12 Ur och klockor.
Hjälpmedlen förskrivs av Synverksamheten inom Habilitering & Hälsa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18500000 Smycken, klockor o. d., 39254100 Klockor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen