2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drogtester
Beskrivning: Denna upphandling avser köp av drogtester inom fem (produktområden): 1. Salivtest 2. Snabbtest urin 3. Kiral analys 4. Kapillär provtagning 5. Verifiering (analys) av urintest Regionen har för avsikt att ingå ramavtal med en (1) anbudsgivare för samtliga produktområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38911000 Manuella kit med provstickor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106464:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster, 33696500 Laboratoriereagenser, 38544000 Utrustning för narkotikaspårning