174243-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem Individ- och familjeomsorg.
Referensnummer: ASN-2016-393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende verksamhetssystem för individ- och familjeomsorg till Arbetsmarknads- och socialförvaltningen i Karlstads kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen