174292-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: ORU 2.4.2-05259/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser rekryteringstjänster till Örebro Universitet.
Målet med upphandlingen är att leverantören av rekryteringstjänster ska kunna genomföra rekryteringsuppdrag av högsta kvalité där leverantören genom sin kompetens, erfarenhet och lyhördhet beaktar ORUs behov och krav. Detta ska i sin tur medföra en god långsiktig kompetensförsörjning vid Örebro universitet.
Örebro universitet garanterar inga volymer i denna upphandling utan antagen leverantör ska leverera det verkliga behovet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsobjekt.