174295-2017 - ResultatSverige-Gislaved: Matbehållare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsprodukter.
Referensnummer: 17-404-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221130 Matbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar successiva leveranser av förpackningar för matdistribution samt förpackningsmaskiner till Gislaved, Gnosjö och Värnamo kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221130 Matbehållare, 19520000 Plastprodukter, 39222100 Engångsartiklar för catering, 44618100 Lätta förpackningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen