Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal bildproduktion arenor
Referensnummer: 0201/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Got Event AB infordrar härmed anbud på ramavtal avseende bildproduktion för Scandinavium och Got Events övriga anläggningar.
Åtagandet omfattar i första hand bildproduktion på Scandinavium, men kan även komma att omfatta Got Events övriga arenor Ullevi, Gamla Ullevi, Valhalla IP, Lisebergshallen, Bravida Arena och Frölundaborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen