174299-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Skedar, gafflar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning/utensilier 2017.
Referensnummer: GNU 2017/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39223000 Skedar, gafflar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köksutrustning/utensilier såsom bestick, porslin, kantiner, serveringsutrustning, hushållsmaskiner till Borlänge, Falun, Gagnef, Ludvika, Säter och Hedemora kommuner samt Västerbergslagens Utbildningscentrum. Leverans ingår.
Upphandlingen kommer att avslutas med elektronisk auktion. Auktionen påbörjas tidigast på tredje dagen efter sista anbudsdag. Kvalificerade leverantörer kommer att bjudas in per e-post till den avslutande auktionen.
Vid budgivning måste samma konto användas som när anbudet lämnades in.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39223000 Skedar, gafflar, 39221000 Köksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen