2. Förfarande
Förfarande
Titel: HCM-system
Beskrivning: Upphandlingen avser ett Human Capital Management system (HCM), som minst har funktionalitet för: • Personaladministration • Organisationsutveckling • Pre-, on- och offboarding • Statistik, analys, rapport • Löneöversyn • Informationsdelning • Medarbetaruppföljning • Kompetensutveckling och -kartläggning. Upphandlingen omfattar implementering samt åtkomst till programvara och support som en SaaS-tjänst (Software as a Service).
Intern identifierare: 1-200-24
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000