174366-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lågtemperaturfrysar, labkylskåp, läkemedelskylskåp, läkemedelsfrysar samt tillbehör.
Referensnummer: UC-2016-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland och Linköpings universitet avser att upphandla lågtemperaturfrysar, labkylskåp, läkemedelskylskåp och läkemedelsfrysar.