174372-2017 - ÄndringSverige-Laholm: Mobila byggnader och modulbyggnader
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillfälliga moduler för skola och förskola.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Laholmshem AB och Kommunfastigheter i Laholm AB avser genomföra ramavtalsupphandling avseende förhyrning av moduler för användning som tillfälliga lokaler för förskole- och skolverksamhet (med tillhörande personal- och kontorsutrymmen).