174392-2022 - ÄndringSverige-Växjö: Analysatorer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Immunomaskin med tillhörande förbrukningsmaterial
Referensnummer: 22RGK689
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38434000 Analysatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg genomför denna upphandling som avser köp
av en immunomaskin enligt detta förfrågningsunderlag
inklusive bilagor.
Utrustningen kommer att placeras på klinisk patologi vid Centrallasarettet i
Växjö.
Upphandlingen avser även avtal på de reagenser och övrigt förbrukningsmaterial (exkl. antikroppar) som hör till utrustningen.