174422-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Säkerhetsprogramvara
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandväggar för Internet och WAN
Referensnummer: FK 2021/019017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48730000 Säkerhetsprogramvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att tillgodose Försäkringskassans behov av brandväggar för hantering av WAN-anslutningar, Internet-anslutningar samt behov inom Försäkringskassans datacenter. Behovet avser såväl interna behov som behov för samverkande myndigheter inom ramarna för regeringsuppdraget avseende leverans av IT-tjänster.