Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna har behov av ramavtal på utrustning för optisk biometri av ögon på sittande patienter, vuxna och barn. Uppskattat behov är fem (5) utrustningar under ramavtalets löptid.