174493-2021 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Rörmokeriarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Filhuggaren 23, Eskilstuna. Stamrenovering
Referensnummer: 21/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser stambyte i Östra Åsgatan 15 A-I som innehåller 75st lägenheter, Lägenheter i markplan mot gården samt tre våningsplan med underliggande centralgarage 1:or = 11 st 2:or = 4 st 3:or = 49 st 4:or = 8 st 5:or = 3 st BTA ombyggnad: ca 14 000 m2 BOA ombyggnad: ca 5 884 m2