2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalk till doserare
Beskrivning: Leverans av kalkstensmjöl till kommunernas kalkdoserare. Umeå, Nordmaling och Dorotea.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44921210 Kalkmjöl
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118656:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44920000 Kalksten, gips och krita