174594-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Gislaved: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning och halkbekämpning.
Referensnummer: 16-169-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Gislaveds kommun avser upphandla Vinterväghållning och halkbekämpning för vintersäsonger (15 november – 15 april).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Söder
Del nr: 2