174598-2025 - Resultat
Sverige – Revision – Konsulttjänster inom internrevision
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom internrevision
BeskrivningVälkommen att lämna anbud i Chalmers tekniska högskola AB:s upphandling av Konsulttjänster inom internrevision. Internrevisionen hos Chalmers har behov av att anlita externa resurser som stöd för att genomföra sitt uppdrag. Tjänsterna avser följande tre delar: 1. Att vid behov genomföra granskningsprojekt på uppdrag av internrevisionen. Dessa tjänster kan omfatta granskning och bedömning av effektiviteten i verksamheten, tillförlitligheten i verksamhetsmässig och finansiell information samt efterlevnad av interna och externa regelverk samt ändamålsenligheten i IT-system. 2. Att vid behov vara metodstöd för utveckling av internrevisionen samt bistå med rådgivning till internrevisionen. 3. Att vid behov genomföra oberoende granskningar/utvärderingar på uppdrag av VD.
Intern identifierareC 2023-1896
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKrav på anbudsgivaren
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation