Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
P16180, Omr 116 Större ombyggnadsprojekt
Referensnummer: 2021-4980
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad i utökad samverkan som arbetsform. Entreprenaden omfattar renovering med kvarboende hyresgäster i fastigheter belägna på Byälvsvägen 12-38 i Bagarmossen.
Projektet kommer att delas in i två faser, fas 1 utredning, projektering, systemhandling och kalkylering, fas 2 bygghandlingsprojektering och produktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 270 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262690 Renovering av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen