Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskyddsutrustning
Referensnummer: RS 2019-00352
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av brandskyddsutrustning såsom handbrandsläckare, brandfiltar, utrymningsplaner, skyltar, reservdelar, dekaler mm samt även service/ kontroll av brandsläckare, brandposter mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen