Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CBCT för odontologisk radiologi
Referensnummer: RS/211017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111500 Tandröntgen
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland ska upphandla CBCT för odontologiskt radiologiska undersökningar av käkkirurgi och öra-näsa-hals. Undersökningarna ska kunna omfatta hela spektrat från enskild tand till helt ansiktsskelett.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33111500 Tandröntgen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen