174681-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Hälsovårdstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinsk fotvård 2022 ramavtal nr 2
Referensnummer: HSN2022/206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för mottagningar för medicinsk fotvård på Gotland. Upphandlingen avser medicinsk fotvård, efter remiss av läkare eller diabetessjuksköterska eller reumatologsjuksköterska, för patienter på Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98322130 Pedikyr
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Respektive mottagningen får maximalt utföra 900 behandlingar och ska minst utföra 400 behandlingar per år under avtalstiden för patienter på Gotland. I anbudet ska Anbudsgivaren ange önskad volym som ska vara lägst 400 behandlingar och maximalt 900 per år.
Besvara och lämna anbud
Anbudsgivare som vill lämna anbud ska lämna det elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen.
Det är kostnadsfritt att använda systemet och att lämna anbud. Användarnamn och lösenord erhålls genom att registrera sig som leverantör på http://www.tendsign.com/lamna-anbud
Det företagsnamn och organisationsnummer som används vid registrering i Tendsign är det som kommer att visas som anbudsgivare i upphandlingen. Det är även för det företaget som alla kontroller sker, och eventuellt avtal tecknas med. Frågor och svar skickas via systemet till den kontaktperson som är anmäld i TendSign vid registrering av anbud.
Det är viktigt att anbudsgivaren kontrollerar att samtliga uppgifter vid registrering av företaget, anbudsgivaren, är korrekta. Kontrollera gärna att ni konsekvent anger företagsnamn (firma) och korrekt organisationsnummer på samtliga ställen där ni ombeds registrera uppgifter.
Har ni frågor eller behöver teknisk support kring systemet, kontakta TendSigns support, via e-post: tendsignsupport@visma.com