174682-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Arvidsjaur: Reparation och underhåll av telefonväxlar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och Underhåll av telefonväxel 2017-2.
Referensnummer: UH-2017-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50334130 Reparation och underhåll av telefonväxlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och underhåll av gemensam växel för Sorsele, Malå, Arvidsjaur och Arjeplog.
Sorsele kommun är upphandlande myndighet men Arvidsjaurs kommun sköter det administrativa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen