Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 232-518-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens historiska museer genomför en öppen upphandling av ramavtal för tryckeritjänster. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden - ett anbudsområde för huvudsakligt tryck som t.ex. broschyrer, foldrar, affischer och rapporter samt ett anbudsområde för special- och storformatstryck som t.ex. ljuslådor, vepor, flaggor, tapet och skyltar.
För ytterligare information om upphandlingens omfattning se upphandlingsdokumenten och däri förtecknade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 30199710 Tryckta kuvert, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen