Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende projektledare för modulprojekt.
Referensnummer: 17/96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Genom denna upphandling avser MKB teckna ramavtal med en (1) ramavtalskonsult avseende utförande av uppdrag som modulprojektledare inom byggadministrativa tjänster vid uppförande av modulbostäder och tillfälliga bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71248000 Projektövervakning och dokumentation, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen