17471-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare – Bussresor med förare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussresor med förare
BeskrivningUpphandlingen omfattar bussresor med förare vid i olika sammanhang som exempelvis personalutflykter, konferenser och utflykter för barn och ungdom som inte ingår i avtal för skolskjuts.
Intern identifierare173/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 34121000 Bussar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBussresor med förare