174725-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: UH-2016-307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av två (2) separata ramavtal avseende flyttjänster, varav ett (1) ramavtal avser flyttjänster, som inte utförs i egen regi, till Norrköpings kommun, Norrköping Norrevo Fastigheter AB och Söderköpings kommun och ett (1) ramavtal avser flyttjänster, som inte utförs i egen regi, till Linköpings kommun.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Flyttjänster, Norrköpings kommun, Söderköpings kommun och Norrevo Fastigheter AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flyttjänster, Linköpings kommun
Del nr: 2