174729-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Nät
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Länsnätförbindelser.
Referensnummer: UPPH2017-0148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser länsnätförbindelser (Uppsala län). Anbud kan lämnas på en eller flera förbindelser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412000 Kommunikationsnät, 32412100 Telekommunikationsnät, 64200000 Telekommunikationstjänster, 64211000 Tjänster för offentliga telefoner, 72700000 Datanätstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen