174751-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Bilbesiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsbesiktning
Referensnummer: 2017-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631200 Bilbesiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kontrollbesiktningar och efterkontroller av både lätta och tunga fordon.
Avtalsform.
Ramavtal, där avtal kommer att tecknas med en leverantör för hela åtagandet. Anbud kan endast lämnas på hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen