2. Förfarande
Förfarande
Titel: Företagshälsovård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar företagshälsovård som en oberoende och professionell expertresurs inom arbetsmiljö, hälsa och rehabilitering. Syftet är att tillhandahålla externt stöd som bidra till uppfyllelse av UM:s verksamhets- och arbetsmiljömål. Företagshälsovården ska fungera som strategisk partner i det systematiska arbetsmiljö- och hälsoarbetet samt som samtalspartner till chefer, HR, skyddsombud och lokala fackliga organisationer. Uppdraget omfattar samtliga anställda och ska utgöra en partsgemensam resurs.
Intern identifierare: FHBG 388/2025
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: .
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85140000 Diverse hälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Företagshälsovård