174840-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Söderköping: Programvara för system, lagring och innehållshantering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diarie- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: UH-2019-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Diarie- och ärendehanteringssystem till Söderköpings kommun, med tillhörande funktioner för politiker och medborgare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen