17488-2023 - ÄndringSverige-Malmö: Bildäck
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däcktjänster
Referensnummer: SN-2022-535
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34351100 Bildäck
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende däck med tillhörande däckservice och tjänster till Malmö stads fordonsflotta. Serviceförvaltningen, Malmö stad har behov av däck till personbilar, lastbilar, lätta last-/skåpbilar samt övriga enheter så som entreprenadmaskiner och släpvagnar. I ramavtalet ingår även tillhörande tjänster inom däckservice som t.ex. byte av sommar- och vinterdäck, lagning vid punktering och hjul osv.