2. Förfarande
Förfarande
Titel: Golvarbeten och renovering 2026
Beskrivning: Denna upphandling avser golvbeläggningsarbeten som bland annat omfattar mindre ombyggnadsarbeten, byte av golvbeläggningar, underhållsarbeten så som olika typer av golvrenoveringar samt ommålning (lackning) av trägolv.
Intern identifierare: SISAB 2025/487
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45432130 Golvbeläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 44112210 Hårda golv, 45431000 Golv- och plattläggning, 45431100 Läggning av golvplattor, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv, 45432114 Läggning av trägolv, 45432130 Golvbeläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Golvarbeten och renovering 2026