See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning vård och omsorg
Beskrivning: Upphandling bemanningstjänster: Sjuksköterskor, undersköterskor, arbetsterapeuter och fysioterapeuter/sjukgymnaster för Sundsvalls, Timrå och Örnsköldsviks kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arbetsterapeut
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Distriktssjuksköterska
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sjukgymnast/fysioterapeut
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Sjuksköterska
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Undersköterska
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93707:Lot:4