174899-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatu- och vägbelysning Säters kommun
Referensnummer: GNU 2021/166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för drift och underhåll av offentlig belysning inom Säters kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50232100 Underhåll av gatubelysning, 34928500 Gatubelysning, 45316110 Installation av vägbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen