Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1045 Upphämtning och omhändertagande av återvinningsfraktioner för Katrineholms kommun, KFAB, Vingåkershem AB och Flens bostads AB.
Referensnummer: 16/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphämtning och omhändertagande av olika återvinningsfraktioner för Katrineholm, Vingåker, Flen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen